marz
16 بهمن 1401 - 17:15

هفتاد و یکمین خانه هلال در واجارگاه رودسر افتتاح شد

رودسر- معاون هلال احمر گیلان گفت: هفتاد و یکمین خانه هلال استان گیلان در واجارگاه شهرستان رودسر افتتاح شد.

امیر عباس گچکار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افتتاح هفتاد و یکمین خانه هلال گیلان و چهل یکمین خانه هلال در واجارگاه رودسر، اظهار کرد: هدف اصلی راه‌اندازی خانه‌های هلال توسعه خدمات خود امدادی، دگر امدادی و آموزش همگانی در جوامع است.

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال رویکرد داوطلب محور دارند و جمعیت هلال احمر در راه اندازی و فعالیت‌های خانه هلال نقش تسهیلگری برعهده دارد، افزود: آموزش به‌عنوان بخشی مهمی از جامعه با هدف افزایش آمادگی و توانمندسازی جوامع محلی در زمان حادثه و بحران باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هلال احمر گیلان تصریح کرد: اگر فعالیت‌های خانه هلال اثربخش باشد در جذب و اعتماد آحاد جامعه به جمعیت هلال احمر نیز موفق خواهیم بود.

گچکار با اشاره به اینکه طرح عملیاتی در خانه‌های هلال باید به صورت جدی پیگیری شود، ادامه داد: افزایش تاب‌آوری جامعه و پاسخگویی مناسب در امر امدادرسانی در حوادث و بلایا از دیگر اهداف راه اندازی خانه‌های هلال است.

وی اضافه کرد: خانه‌های هلال تجلی کار داوطلبانه جمعیت هلال احمر است بر همین اساس تمامی اعضای داوطلب پیکره این جمعیت هستند و از ظرفیت این سرمایه‌های اجتماعی باید به نحو احسنت بهره برد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1020623