marz
16 بهمن 1401 - 15:52

به آنها که فرمان ریشه‌کن کردن رژیم صهیونیستی را نمی‌فهمند

آقای باهنر و دیگر قافله ابهام و تردید بدانند که قید ریشه‌کن کردن و قلع‌وقمع رژیم صهیونیستی یک پله بالاتر از نابودی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، با پیروزی جمهوری اسلامی، رویکرد کشور ما در مسأله فلسطین چرخش ۱۸۰ درجه‌ای را تجربه کرد، مسؤولان عالی نظام از رهبر کبیر آن گرفته تا نظریه‌پردازان، صاحب منصبان و مسؤولان رده‌های مختلف به تأسی از کلام و فتوای پیشوای انقلاب نابودی رژیم صهیونیستی را فریاد زدند و برای تحققش برنامه‌ها ریختند.

حمایت از گروه‌های مبارز و آزادی‌خواه فلسطین جزو اولین برنامه‌های جمهوری اسلامی بود و سازماندهی گروه‌های مردمی در مقابل آنها در دستور کار جدی قرار گرفت.

رهبر کبیر انقلاب علنا از تمامیت ارضی فلسطین دفاع و با انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان 

به‌عنوان روز قدس، مسأله فلسطین را به همه کشورهای مسلمان و غیر مسلمان کشاند و آنها را روی این مسأله حیاتی و مهم حساس کرد.

ماهیت جمهوری اسلامی برپایه مبارزه با ظلم شکل گرفت و آمده بود تا در این کره خاکی هرکجا ظلمی قرار داشت و مظلومی در تنگنای ظلم دست و پا می‌زد، به کمکش بشتابد.

حالا سیاسیون شکست خورده و تشنه دیده شدن، به قصد ضربه زدن به ماهیت جمهوری اسلامی زبان باز می‌کنند و صدای دشمن از حلقوم آنها یا از تریبون نمازجمعه سیستان‌وبلوچستان توسط شخصی واداده و خود فروخته بلند می‌شود یا از سوی فردی بی‌اطلاع!

محمدرضا باهنر در جدیدترین مصاحبه خود در گفت‌وگو با خبرگزاری جماران از یک تردید سخن گفته و با وقاحت عنوان کرده: قدری تردید دارم که امام گفته باشند اسرائیل باید از بین برود ...

باید خطاب به این چهره‌ای که با رانت برادر شهیدش روی کار آمد و نظام و مردم هم به او اعتماد کردند، گفت: مگر باید شما بشنوید، یا اصلا مگر باید شنید؟ شما که طی این سالها صدای بلند امام را نشنیدید، چطور مدتها در مناصب مهم کشور مسؤولیت گرفتید؟

اگر نمی‌دانید، بدانید که برادر شهید شما محمدجواد باهنر سال ۱۳۳۷ برای انجام سفر تحقیقی به آبادان عزیمت کرد و به‌مناسبت تقارن به رسمیت شناختن دولت رژیم صهیونیستی توسط دولت ایران، حمله سختی به این مسأله داشت و بر نابودی این غده سرطانی تاکید کرد، که پس از پایان سخنرانی توسط شهربانی دستگیر شد.

آن موقع شما سن و سال تشخیص نداشتید، اما برادر شهیدتان در اوج کمال یکی از تبیین‌کنندگان پیام روشن امام بود.

از بیرون ریخته‌شدگان نظام هیچ توقعی نیست، اما سوال اینجاست که چرا سایت جماران که باید ترویج‌دهنده افکار امام و تبیین‌کننده راه امام باشد، اینگونه دستاویز جریانات سیاسی مسموم قرار گرفته و دست به تحریف آشکار شخصیت امام زده است و دیگر رسانه‌های داخلی که این روزها سر در آخور ضد انقلاب دارند و گاهی از آنها هم پا را جلوتر می گذارند، آن را به صورت گسترده کپی کنند!

این صحبت‌ها روی برخی اثر ندارد، همان‌هایی که سخنان امام‌حسین(ع) را در روز عاشورا می‌شنیدند اما سکوت می‌کردند، امام هم به آنها فرمودند: همه شما از من نافرمانى مى‌کنید و به سخنان من گوش نمى‌دهید؛ زیرا شکم‌هایتان از حرام پر شده و بر دل‌هایتان مُهر [غفلت] خورده است.(بحارالأنوار، ج45)

قصه‌ای که این روزها زیاد تکرار می‌شود، به قول شهید دیالمه انقلاب موجی زده و گروهی را بیرون ریخته است، از همین نوع سخنان باید آنها را شناخت.

اما نسل نو و نوجوانانی که حضور امام را درک نکردند و هنوز به سنی نرسیده‌اند که بتوانند سواد رسانه‌ای خود را تقویت کنند، بدانند که امام‌خمینی(ره) از همان ابتدا به مسأله فلسطین و آزادی آن واکنش نشان داد و نابودی اسرائیل را نه تنها بلند و رسا فریاد کشید، بلکه برای تحقق آن برنامه‌ها ریخت و در راه آن مسیر سخت گام‌های استوار برداشت.

به چند پرده از سخنان امام راحل درباره فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی می‌پردازیم، هر چند از میان هزاران هزار سخن نمی‌دانیم کدام را انتخاب کنیم.

برای من یک مطلب به شکل معماست و آن این است که همه دوَل اسلامیّه و ملتهای اسلام می‌دانند که این درد چیست، می‌دانند که دستهای اجانب در بین است که اینها را متفرق از هم بکند، می‌بینند که با این تفرقه‌ها ضعف و نابودی نصیب آنها می‌شود، می‌بینند که یک دولت پوشالی اسرائیل در مقابل مسلمین ایستاده - که اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‌ریختند او را سیل می‌برد -  «صحیفه امام خمینی، جلد ۹ صفحه ۲۷۴ » 

کراراً دولتهاى اسلامى را دعوت به اتحاد و برادرى نموده‏‌ام. در مقابل اجانب و ایادى آنها که می‌خواهند با ایجاد نفاق در بین مسلمین و دولت‌هاى اسلامى ممالک عزیز ما را در تحت اسارت و دل استعمار نگه دارند و از مخازن معنوى و مادى آنها استفاده کنند.

کراراً دولتها را بخصوص دولت ایران را از اسرائیل و عمال خطرناک آن تحذیر نمودم. این ماده فساد که در قلب ممالک اسلامى با پشتیبانى دول بزرگ جایگزین شده است و ریشه‏‌هاى فسادش هر روزى ممالک اسلامى را تهدید می‌کند، باید با همت ممالک اسلامى و ملل بزرگ اسلام ریشه‌کن شود.

اسرائیل قیام مسلحانه بر ضد ممالک اسلامى نموده است و بر دول و ملل اسلام قلع‌وقمع آن لازم است، کمک به اسرائیل چه فروش اسلحه و مواد منفجره و چه فروش نفت، حرام و مخالفت با اسلام است، رابطه با اسرائیل و عمال آن چه رابطه تجارى و چه رابطه سیاسى حرام و مخالفت با اسلام است، باید مسلمین از استعمال امتعه اسرائیل خوددارى کنند.

از خداوند تعالى نصرت اسلام و مسلمین را خواستار است.

«و السلام على من اتبع الهدى». روح اللَّه الموسوی الخمینى‏  صحیفه امام، ج‏۲، ص: ۱۳۹

امام در پیام برائت سال ۱۳۶۶، درباره مسأله فلسطین خطاب به مسلمانان چنین می‌فرمایند: «ملتهای مسلمان باید به فکر نجات فلسطین باشند و مراتب انزجار و تنفر خویش را از سازشکاری و مصالحه رهبران ننگین و خود فروخته‌ای که به نام فلسطین، آرمان مردم سرزمین‌های غصب شده و مسلمانان این خطه را به تباهی کشیده‌اند به دنیا اعلام کنند و نگذارند این خائنان بر سر میز مذاکره‌ها، و رفت‌وآمدها، حیثیت و اعتبار و شرافت ملت قهرمان فلسطین را خدشه‌دار کنند،نکند که اینان تصوّر کرده‌اند که گذشت زمان، سیرت و صورت جنایت‌های اسرائیل و صهیونیسم را دگرگون ساخته است و گرگ‌های خون‌آشام صهیونیسم از فکر تجاوز و غصب سرزمین‌های از نیل تا فرات دست برداشته‌اند.

مسؤولان محترم کشور ایران و مردم ما و ملت‌های مسلمان از مبارزه با این شجره خبیثه و ریشه‌کن کردن آن، دست نخواهند کشید و به یاری خداوند تعالی از قطرات پراکنده پیروان اسلام و توان معنوی امت محمد-صلی الله علیه و آله و سلم - و امکانات کشورهای اسلامی باید استفاده کرد و با تشکیل هسته‌های مقاومت حزب‌الله در سراسر جهان، فلسطین را از چنگال [صهیونیستها] خارج کرد، به خدای تعالی توکل کنید و از قدرت معنوی مسلمانان بهره بجویید و با سلاح تقوا و جهاد و صبر و مقاومت بر دشمنان حمله ببرید که «ان تنصر والله ینصر کم و یثبت اقدامکم». 

جان سخن آنکه آقای باهنر و دیگر قافله ابهام و تردید بدانند که قید ریشه کن کردن و قلع‌وقمع رژیم صهیونیستی یک پله بالاتر از نابودی است.

پایان پیام/۸۰۰۶۵/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020321