marz
16 بهمن 1401 - 22:29

بهره‌برداری ۱۱۰۹ پروژه عمرانی در گیلان؛ افتتاح ۳ پروژه ملی در حوزه برق منطقه‌‌ای

به‌مناسبت دهه فجر امسال هزار و ۱۰۹ پروژه عمرانی در بخش‌های مختلف محرومیت‌زدایی و عمرانی گیلان و حدود ۴ هزار و ۴۷۰ ‌‌میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، در پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امروز چندین پروژه عمرانی، صنعتی و عام‌المنفعه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در نقاط مختلف گیلان به بهره‌برداری رسید.

در دهه مبارک فجر هزار و 109 پروژه عمرانی در بخش‌های مختلف محرومیت‌زدایی، آب و فاضلاب، برق، گازرسانی، روستایی، شهرداری، اقتصادی و تولیدی گیلان با شعار "ایران استوار 44 سال افتخار" و حدود 4 هزار و 470 ‌‌میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح یک کارخانه تولید دستکش لاتکس با سرمایه‌گذاری 17 میلیارد تومان و تولید سالانه 15 میلیون جفت و با 4 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات از محل تبصره 18 و منابع داخلی و ایجاد اشتغال مستقیم برای 52 نفر و اشتغال غیرمستقیم برای 200 نفر امروز با حضور استاندار گیلان در شهرستان رضوانشهر به بهره‌برداری رسید.

همچنین سه واحد آموزشی شامل هشت کلاس درس با 482 مترمربع زیربنا و 79 میلیارد ریال اعتبار و مرکز جامع خدمات سلامت روستایی دهستان خوشابر با 3 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار و 350 میلیون تومان هزینه تجهیز در رضوانشهر به بهره‌برداری رسید.

در همین راستا، سه واحد آموزشی شامل 12 کلاس درس با زیربنای 708 مترمربع با 88 میلیارد ریال امروز با حضور استاندار گیلان در ماسال افتتاح شد.

بهره‌برداری از 400 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک در شهرستان ماسال یکی از مهم‌ترین برنامه‌های افتتاحیه امروز بوده است.

از مجموع 400 واحد مسکن مددجویی، 390 واحد روستایی و 10 واحد شهری است که امروز به مددجویان این نهاد تحویل داده شد.

این واحدهای مسکونی مددجویی در مجموع با 19 هزار و  120 متر زیربنا به بهره‌برداری رسیده و برای این واحدها بیش از 73 میلیارد تومان هزینه شده‌ است.

همچنین در بخش کوچصفهان و با حضور فرماندار شهرستان رشت، 33 طرح عمرانی و عام‌المنفعه در حوزه‌های مختلف با صرف اعتباری بالغ بر 18 میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری مرکز جامع خدمات سلامت روستایی دهستان خوشابر شهرستان رضوانشهر با اعتبار بالغ بر 4 میلیارد تومان در ساختمانی به متراژ 475 مترمربع از دیگر پروژه‌های امروز بوده است.

مرکز جامع خدمات سلامت خوشابر دو مرکز بهداشت گالش‌خیل و شانکاور‌ را تحت پوشش دارد و متشکل از پزشک خانواده، ماما، تزریقات و بهداشت خانواده است.

همچنین در روزهای گذشته، سه پروژه ملی و زیربنایی شرکت سهامی برق منطقه‌‌ای گیلان با ارزش ریالی هزار و 273 میلیارد با حضور جمعی از مسئولان در رشت به بهره‌برداری رسید.

در همین راستا، پروژه خط انتقال آب سنگر به کوچصفهان با‌‌ میزان اعتبار 400 میلیارد ریال و جمعیت بهره‌مند 23 هزار نفر با حضور جمعی از مسئولان و مردم منطقه و با هدف تامین آب شرب با کیفیت و پایدار از تصفیه‌خانه بزرگ گیلان برای بخشی از جمعیت 12 هزار نفری شهری  و 11 هزار نفری روستایی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تسنیم، به‌گفته استاندار گیلان امسال حدود 149 واحد صنعتی و معدنی و 100 واحد گردشگری و کشاورزی در استان گیلان فعال‌سازی شد.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1021275